Myślisz, że masz dobry pomysł na biznes? Czy jest DOŚĆ DOBRY? Prawdopodobnie NIE, ale nawet, jeżeli TAK, Twoje szanse na sukces nadal są nikłe.

Nawet najlepsze pomysły nie staną się innowacjami, bez systematycznego procesu, w którym kluczową rolę odgrywa efektywna komunikacja, w tym zdolność przedstawienia pomysłu z perspektywy potencjalnych korzyści, docelowego rynku, ścieżki wdrożenia i rozwoju, a następnie skalowania.

W programie Akcelerator Innowacji AHA – LifeScience StartUp Scena pomagamy przygotować dobre pomysły i dobrze je prezentować.

Zdobądź wiedzę i umiejętności, które wyróżnią Twoją innowację!

Weź udział w webinariach z mentorami i ekspertami. Zdobądź praktyczne wsparcie w zakresie innowacyjności, przedsiębiorczości, komunikacji.

Spróbuj swoich sił w bezpośrednim spotkaniu z ekspertami, inwestorami i ew. partnerami z sektora Life Science.

Weź udział w sesjach prezentacji (pitchingu). Dostaniesz 10 minut na zaprezentowanie swojego pomysłu, który następnie zostanie oceniony przez inwestorów i ekspertów. Zdobędziesz bezcenną wiedzę i rozbudujesz sieć kontaktów, która pomoże Ci zrealizować i rozwinąć każdy projekt.

Wypromuj swoje pomysły na szerszą skalę!

Weź udział w programach i projektach akceleracyjnych Klastra, do których będziesz mieć już przetartą ścieżkę. Przedstaw projekt na konferencji LSOS’24 i zdobądź partnerów merytorycznych i biznesowych lub inwestorów.

Harmonogram programu

Nadchodzące szkolenia i sesje pitchingowe

Szkolenie (09.09.24)

Generowanie pomysłów

Sesja pitchingowa (17.09.24)

Prezentacja pomysłów #1

Szkolenie (16.10.24)

Design Thinking

Sesja pitchingowa (21.10.24)

Prezentacja pomysłów #2

Szkolenie (13.11.24)

Pitching

Sesja pitchingowa (19.11.24)

Prezentacja pomysłów #3

Generowanie pomysłów

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak możesz wzmocnić swoją kreatywność i tworzyć innowacyjne pomysły na swoje projekty i przedsięwzięcia? Nadchodzące szkolenie zabierze Cię w inspirującą podróż przez świat twórczego myślenia. Omówimy tu przykłady udanych innowacji i wskazówki, które pomogą Ci rozwijać pomysłowe podejście. Przygotuj się na fascynującą podróż generowania pomysłów, która może zmienić sposób, w jaki podchodzisz do swoich projektów i życiowych wyzwań!

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Poznasz przykłady udanych innowacji, które mogą posłużyć jako inspiracja do wdrażania nowatorskich rozwiązań w Twojej pracy.
  • Otrzymasz praktyczne wskazówki, które pomogą Ci rozwijać pomysłowe podejście, niezależnie od branży czy wyzwań, przed którymi stoisz.
  • Odkryjesz techniki generowania pomysłów, które mogą zmienić sposób, w jaki podchodzisz do projektów i wyzwań życiowych.

Dziękujemy za udział w szkoleniu!

Design Thinking

Przygotuj się na innowacje z obszaru Design Thinking! To szkolenie nauczy Cię, jak zrozumieć potrzeby użytkowników, tworzyć kreatywne rozwiązania i skutecznie je wdrażać. Design Thinking to klucz do odkrywania nowych możliwości w biznesie i efektywnego rozwiązywania problemów. Rozwiń umiejętności, które pozwolą Ci tworzyć produkty i usługi idealnie dopasowane do potrzeb klientów, do których chcesz dotrzeć.

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Zrozumiesz swoich użytkowników – dowiesz się, jak efektywnie identyfikować i analizować potrzeby swoich klientów, co pozwoli Ci tworzyć produkty i usługi, które będą idealnie dopasowane do ich oczekiwań.

  • Rozwiniesz kreatywność – nauczysz się, jak przełamywać schematy myślowe i generować innowacyjne pomysły, które mogą stać się fundamentem nowatorskich rozwiązań.

  • Poznasz narzędzia i techniki, które pomogą Ci skutecznie przekształcać pomysły w rzeczywiste, funkcjonujące rozwiązania, które przyniosą wymierne korzyści biznesowe.

Dziękujemy za udział w szkoleniu!

Pitching

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zrobić dobre wrażenie podczas swoich prezentacji? Chcesz nauczyć się skutecznie przyciągać uwagę odbiorców i przekazywać swoje pomysły w przekonujący sposób? Odkryj tajniki budowania struktury prezentacji, znaczenie języka ciała i tonu głosu, a także sposoby radzenia sobie z ewentualnymi przeszkodami podczas wystąpień publicznych.

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Nauczysz się jak budować strukturę prezentacji, która poprowadzi Twoich słuchaczy od wstępu do wyraźnego wezwania do działania.
  • Dowiesz się ja wykorzystywać język ciała i ton głosu, aby podkreślić kluczowe punkty i zyskać zaufanie audytorium.
  • Poznasz sekrety radzenia sobie z przeszkodami, takimi jak trudne pytania czy nieoczekiwane sytuacje, które mogą pojawić się podczas wystąpień publicznych.

Dodaj do kalendarza

Dziękujemy za udział w szkoleniu!

Prezentacja
rozwiązań

Sesje Pitchingowe to wyjątkowa okazja, aby zaprezentować swoje innowacyjne pomysły przed gronem inwestorów i ekspertów i otrzymać od nich informację zwrotną.

To moment, w którym możesz wykorzystać zdobytą wiedzę z zakresu Kreatywnego Myślenia, Design Thinking oraz Sztuki Skutecznej Prezentacji, aby przyciągnąć uwagę kluczowych decydentów.

Podczas  stacjonarnych sesji pitchingowych będziesz mieć  możliwość przedstawienia swoich projektów, ukazując swoją zdolność do tworzenia nowatorskich rozwiązań  dopasowanych do potrzeb rynku. To szansa, aby idee nabrały wartości zanim przekształciłcą się w rzeczywiste sukcesy biznesowe, zyskując wsparcie i uznanie ze strony ekspertów i potencjalnych inwestorów.

Podczas wszystkich Sesji Pitchingowych będziesz mieć możliwość zwiedzenia Inkubatora Przedsiębiorczości Zabłocie 20.22.

Dziękujemy za udział w sesji pitchigowej!

Szczegółowy program spotkań:

Data

Miejsce

Nazwa wydarzenia

Eksperci

Kazimierz Murzyn

Animator współpracy w ramach Klastra LifeScience Kraków (Krajowego Klastra Kluczowego).

Edyta Giżycka

Projekt manager | Broker innowacji | Trener | Psychoterapeutka Gestalt

Marcin Bielówka

Od blisko 15 lat kieruje funduszami seed-capital inwestującymi w spółki rozwijające najnowsze technologie

Piotr Kupczak

Inwestor, Partner i Partner Zarządzający w funduszach typu Seed oraz Venture Capital, Założyciel i Prezes Zarządu w ABAN.VC.

Paulina Zbyrad

Członkini Zarządu i menedżerka inwestycyjna w ABAN.VC, odpowiada za procesy inwestycyjne, nadzór nad spółkami portfelowymi oraz budowę ich wartości.

Anna Sowa-Jadczyk

Departament Innowacji i Rozwoju Biznesu Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Patron wydarzenia

Partnerzy wydarzenia

Działasz już na platformie współpracy
Life Science Open Space?

Dla tych co jeszcze nie mają swojego konta na platformie:

Masz pytania związane z rejestracją oraz obsługą platformy? Kieruj je do Grzegorza, na adres: gjanik@lifescience.pl.

Zgłoś swój projekt do
Mapy Innowacji AHA

Odkryj potencjał swojej wizji dzięki Mapie Innowacji AHA! 

Głównym celem mapy jest nie tylko stworzenie mapy potrzeb dotyczących projektów z obszaru Aktywnego Zdrowego Życia (AHA), ale również zapewnienie możliwości integracji i koordynacji współpracy w szerokim ekosystemie innowacji w tym nawiązywania kontaktów pomiędzy różnymi interesariuszam.

Pamiętaj, że zgłoszenie Twojego Projektu jest całkowicie dobrowolne i nie zobowiązuje Cię do żadnych konkretnych działań. Jednak dołączenie do naszej mapy daje Ci nie tylko możliwość promocji swojej idei, ale także dostęp do inspirujących informacji o innych projektach obecnych na Mapie Innowacji AHA.

Kazimierz Murzyn

Animator współpracy w ramach Klastra LifeScience Kraków (Krajowego Klastra Kluczowego) –ekosystemu wspierającego innowacje dla zdrowia i jakości życia w regionie Małopolski. Interesuje się dynamiką systemów, myśleniem systemowym i organizacjami uczącymi się oraz analizą i modelowaniem złożonych systemów uczących się.

Jest ekspertem w zakresie innowacyjności i przedsiębiorczości, planowania strategicznego, planowania scenariuszowego, kreatywności i kreatywnego rozwiązywania problemów oraz zarządzania projektami.

Zawodowo działa jako Prezes Fundacji Klaster LifeScience Kraków i Dyrektor Zarządzający Inicjatywą Klaster LifeScience Kraków; Członek grupy strategicznej SCANBALT; Członek Rady Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kadencję 2019-2020; Przewodniczący Grupy Roboczej ds. Inteligentnej Specjalizacji „Nauki o Życiu” Województwa Małopolskiego; Członek Rady Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, Międzynarodowa Fundacja Badawcza; Członek Komitetu Biotechnologii PAN.

Po pracy tańczy tango argentyńskie, jeździ na nartach, podróżuje i zapisuje swoje wrażenia artystyczne na fotografiach.

Czytaj więcej

Edyta Giżycka

Projekt manager | Broker innowacji | Trener | Psychoterapeutka Gestalt

Biznes i psychologia to moje dwie pasje, dwa obszary, dla których poszukuje wspólnej przestrzeni wierząc, że kluczem do rozwoju technologii i wdrażania unikalnych rozwiązań są ludzie, umiejętność łączenia i wykorzystania ich różnorodnych zasobów poprzez sprawną komunikację i zrozumienie potrzeb.  

Od ponad 15 lat wspieramy zespoły projektowe wdrażające innowacje m.in branże  lifescience, Beauty & Health, smart city od kilku lat głównie technologie IT.  Wykorzystuje w pracy metodyki zwinne, wdrażam je w zespołach projektowych i prowadzę szkolenia m.in z zakresu: Agile, Scrum oraz Design Thinking łącząc je z podejściem Gestalt zarówno na poziomie komunikacji wewnatrz zespołów jak i z Klientem firmy (m.in. user experience).  

 

Czytaj więcej

Marcin Bielówka

Ekspert z ponad 25-letnim doświadczeniem w zakresie finansowania przedsięwzięć inwestycyjnych oraz nadzoru nad zespołami analitycznymi i transakcyjnymi.

15 lat kieruje funduszami seed-capital (Fundusz Zalążkowy KPT, INNOventure), inwestującymi w innowacyjne firmy rozwijające najnowsze technologie. Brał udział w analizie i ocenie kilku tysięcy projektów, przeprowadził ponad 100 preinkubacji, których efektem było powołanie 40 spółek kapitałowych lub dokonanie w nich inwestycji . Ponad połowa z tych firm – najbardziej dojrzałych rynkowo – potwierdziła swoją atrakcyjność dla inwestorów venture capital, uzyskując kolejne rundy finansowania, wchodząc na giełdę lub będąc odkupiona (exit).  W portfolio prowadzonych funduszy znalazły się takie spółki jak: SyneriseHusarion/Husarnet, Exdin Solutions, Motivizer, Poltreg, Sidly, SDS Optic, Cardiomatics, Saventic Health, Widmo Spectral Technologies, Sky Engine i in. Jest również pomysłodawcą i współzałożycielem Platformy Startowej  ‘Unicorn Hub’oraz akceleratora ‘Unicorn Hub Startup Booster’. 

Czytaj więcej

Piotr Kupczak

CEO | Managing Partner | Inwestor, Partner i Partner Zarządzający w funduszach typu Seed oraz Venture Capital, Założyciel i Prezes Zarządu w ABAN.VC.

Przez wiele lat skutecznie rozwijał oraz zarządzał sieciami aniołów biznesu, łącząc najbardziej innowacyjne projekty badawczo-rozwojowe z kapitałem i doświadczeniem świata biznesu. Członek wielu rad nadzorczych, aktywnie wspiera wybrane projekty oraz spółki portfelowe. Absolwent studiów doktoranckich w zakresie finansów a także Menedżerskich Studiów Podyplomowych Zarządzania Firmą w programie MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Przez ponad 10 lat związany z sektorem bankowym (PKO BP S.A. oraz Deutsche Bank PBC S.A.).

Czytaj więcej

Paulina Zbyrad

Board Member | Członkini Zarządu i menedżerka inwestycyjna, odpowiada za procesy inwestycyjne, nadzór nad spółkami portfelowymi oraz budowę ich wartości.

Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów naukowo-badawczych i praktyczną wiedzę w zakresie zarządzania projektami. Specjalizuje się w analizie technologii i wykonalności przedsięwzięć oraz ocenie potencjału innowacji. Z wykształcenia chemik, absolwentka studiów doktoranckich inżynierii materiałowej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Czytaj więcej

Anna Sowa-Jadczyk

Departament Innowacji i Rozwoju Biznesu | Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Prawniczka (UJ), posiada uprawnienia rzecznika patentowego. Od 15 lat związana ze środowiskiem startupowym (kieruje Komitetem Inwestycyjnym w MARR SA). Współtworzyła i rozwijała dwa fundusze typu „seed” oraz nadzoruje ich działanie.